J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR 22 - Rycerze cierpienia, część 1
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Prosto od jednej z historii, którą chciałem opowiedzieć od początku - dylematu Campera - do kolejnej, powrotu na oblężone Taris."Początek" zaczął się na Taris a my wspomnieliśmy wiele postaci i miejsc z gry. Ale historia miała przedstawiać Zayne'a i jego przyjaciół, więc nie mieliśmy miejsca na rozwijanie kogoś jeszcze. Kiedy przyszła kolej na nasze dodawanie czegoś do tego świata, mieliśmy miejsce na niewiele wątków.

Oczywiście Shel. Senator Goravvus i Jervo pojawili się w czymś co było wrzuconym gagiem w numerze 1, a potem w numerze 6, zniknięcie senatora i porwanie dzieci konstabla Sowrsa było opowiedziane w dialogu.

Ale zawsze chcieliśmy powrócić, aby wykorzystać te sytuacje. Aby spotkać Ukrytych Beków i powiązać luźne nicie - wszystko to podczas pokazania Taris pod panowaniem Mandalorian. Strony tekstowe pozwalały dodać kilka nowych informacji w międzyczasie, kiedy pojawiły się holowiadomości z Taris w nr

0, 15, 18 i 21. Przygotowanie do "Knights of suffering" także wymagało pogrzebania we wcześniejszych historiach.

Moim celem kiedy tworzę postacie drugoplanowe zawsze było omijanie pojawiania się postaci tak sobie, zawsze muszą mieć coś ważnego do zrobienia. W tym przypadku Gadon Thek był ciekawą postacią z gier, i pojawił się tu z własną rolą. Ponieważ Mission Vao była tutaj w międzyczasie, pozwalało to wrzucić kolejnego ewentualnego sojusznika Revana - a spotkanie Griffa Vao i Grypha było zbyt zabawne, żeby je porzucić.

Dla niektórych postaci było to interesujące. Brejik prawdopodobnie ma tu więcej dialogów niż w całej grze, gdzie pojawia się tylko w jednej scenie. W pewnym sensie jest to jak EU dla filmów - widzimy postacie w jednym miejscu a tu dowiadujemy się jak wpływają na inne.

Plan, jaki pojawił się w 2007 r. był taki, żeby podzielić cztery trzy zeszytowe historie między różnych artystów. Kilka powodów zmieniło to, ale ostatni akt tego roku pozwolił Dustinowi Weaverowi narysować "Knights of suffering", a w tym samym czasie Bong Dazo rysował "Zaślepionych nienawiścią". Dan Parsons kolorował ten akt.

Zawsze wiedziałem podczas projektowania "Dni/Rycerzy", że pojawi się tam Gryph i wiedziałem, jak to się stanie. Ale szybko zdałem sobie sprawę, że ta historia była zbyt ważna żeby dzielić ją na wprowadzenie do sekwencji Arkanian Legacy. Nie pasowało to ani tematycznie ani literacko. Nie pasowało do "Rycerzy Cierpienia". Wstawienie jej między rozdziały zburzyłoby to co zaplanowaliśmy w tym roku, a nie chciałem też umieszczać tego w Handbooku. Ale zdałem sobie sprawę, rozważając kolejne wydarzenia, że lepiej będzie funkcjonować opowiedziana później. Bądźcie czujni...

Ciekawostki:
• Zwróćcie uwagę na czerwony kolor atmosfery Taris. To rezultat tygodni pożarów, od zamieszek do inwazji

• Kocham mandaloriańskich policjantów kierujących ruchem na Bazyliszkach. Nazwijcie ich Jon i Ponch!

• Zastanawiam się czy ktoś ma większe doświadczenie w upadaniu na powierzchni Taris niż Zayne. To trzy razy, jeśli dobrze liczę, ew.cztery jeśli doliczyć śmieciarkę!

• Byłem zachwycony saltem przy lądowaniu, jakie narysował Dustin. Przypomniał mi się mój ulubiony numer kaskaderski z Powrotu Batmana, kiedy Gacek odcina szybowiec i fika koziołka a potem biegnie.

• Przynajmniej Dob i Del poprawili ten zeszyt, nawet jeśli nie robią tego postacie! (chociaż Goravvus wraca do poprzedniej literówki w tym zeszycie - pamiętam, że było to wtedy, kiedy między paperbackiem a stronami tekstowymi nie wiedzieliśmy co jest co. Nigdy więcej podwójnych liter...)

• Spojrzenie Mission na Zayne było zabawne - tak samo, jak jego gra słów związana z jej imieniem. Kolejna gra słów ma miejsce w Legacy.

• Dzieci konstabla nie wyglądają gorzej kiedy były zamknięte w zbiorniku przez nie wiadomo ile czasu. Ale to chyba było najbezpieczniejsze miejsce na Taris!

• Listy Admirała daje nam wstęp do "Zaślepionych nienawiścią" - pokazując wyraźnie, jak Republika chce rozegrać kolejne wydarzenia. Chociaż w tym przypadku nie jestem pewny czy "przykrywka jest lepsza niż zbrodnia!"

• Niemal nie było na to czasu, tak szybko wyszły numery 21 i 22, więc kolumnę listową wypełnia duża wersja okładki Colina Wilsona do następnego zeszytu.

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023




Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 23,302,023 unikalne wizyty