Zmarł Jason Wingreen
 
Wieści ze ŚwiataZ żalem razem z hollywoodreporterem informujemy, że Jason Wingreen, głos Boby Fetta, w Imperium Kontratakuje, zmarł w wieku 95ciu lat. O aktorze można więcej poczytać na naszej stronie.

Temat na forum
 
· Mahiyana dnia 02 stycznia 2016 16:35:43 · Drukuj
Raport z działalności - Grudzień 2015
 
Strona & SpołecznośćDla osób z zewnątrz nasze hełmy są naszymi twarzami, tak jak nasze zbroje są naszymi ciałami.

Tor Vizsla, The Bounty Hunter Code: From the Files of Boba Fett

Pierwszy dzień nowego miesiąca (i roku!), czas więc na krótkie podsumowanie grudnia!

Zaczynamy od Galerii i jej wzbogacenia się o dwadzieścia dwie prace - piętnaście wykonanych przez Mahiyanę, cztery od Sh`ehn, dwie od Dhadral i jedna od Kuela.

Daaawno nie aktualizowany dział z Fanfikami doczekał się nowej pozycji - Ostatni napisany przez Hashhanę.

Cały dział Inne Dzieła został zmodyfikowany, tak by ładniej pokazywać co się w nim znajduje. Ponadto dodane zostały do niego dwie pozycje - Foremki na ciastka i zrobione z nich pierniczki oraz Bombki świąteczne - wszystko to wykonane przez Mahiyanę.

Encyklopedia Kolekcjonera także została zaktualizowana, a właściwie jeden z artykułów w ramach niej - ten przybliżający produkty Hasbro został uzupełniony o produkty tej marki wydane w ciągu ostatnich pięciu lat.

Poza tym nowościami grudniowymi są rzeczy mające swe własne newsy, które tu przypominamy: dwudzieste piąte Okiem Manda`Yaim oraz specjalne, okolicznościowe "Okiem..." poświęcone naszym wrażeniom z premiery The Force Awakens. Poza tym standardowo pojawił się tekst przybliżający typy łowców nagród. Stale goszczące w wyliczance "przybliżanie Legend", zaprezentowało natomiast Młodych Rycerze Jedi #10.

Nie lekceważcie mocy Jedi. Większość Jedi jest wspaniałymi wojownikami z wyczulonymi zmysłami i refleksem. Miecze świetlne Jedi mogą odbijać blasterowe strzały - by zniwelować ten efekt, zachowaj rozsądny dystans by mieć większą szansę na unik przed odbitym strzałem, nie należy także niepotrzebnie strzelać. Lepszą taktyką jest użycie swojego miotacza ognia. Moce i bronie Jedi są o wiele mniej efektywne w użyciu przeciwko atakom pokrywającym duży obszar.

Tor Vizsla, The Bounty Hunter Code: From the Files of Boba Fett


Temat na forum
 
· X-Yuri dnia 01 stycznia 2016 13:43:03 · Drukuj
Magazyn Lego Star Wars 1/2016
 
KomiksyDziś do sprzedaży trafił ostatnim w tym roku (a wg. numeracji już przyszłoroczny) numer magazynu Lego Star Wars.

Zawartość typowa- dwa komiksy, plakaty, zagadki i tego typu materiały. Do tego oczywiście prezent w postaci klocków LEGO - tym razem śmigacz znany z Hoth. Mando motywów właściwie brak, tyle co figs Boby pod wstępem.

Kolejny numer wyjdzie 29 stycznia a dodatkiem będzie kultowy Sokół Millennium.

Cena standardowa, dziesięć złotych bez grosza.


Temat na forum
 
· X-Yuri dnia 29 grudnia 2015 13:06:50 · Drukuj
Fettowe Słodkości
 
Wieści ze ŚwiataŚwięta, święta i po świętach. Tradycją jest, że w święta się je. Najczęściej sporo. W tym na stoły trafiają rozmaite słodkości - wykorzystując więc okazję, wrzucamy newsa z małym przeglądem rozmaitych mando-ciast/tortów znalezionych w różnych zakątkach sieci.




Autorzy: danielle, lauren, SweetDesignsKitchen, TheWackyCookieCompany, alittleimagination


Autorzy: jodief, DouglasMacleod, ecstaticjellybean, marksl110, AdenSkirata


Autorzy: Brak danych, kate, thepastrystudio, thelandrumwife, aaron73

Temat na forum
 
· X-Yuri dnia 28 grudnia 2015 11:32:01 · Drukuj
Przybliżając Legendy #11 - Młodzi Rycerze Jedi
 
Książki

Standardowo, 25go dnia miesiąca czas na nową legendę! Dziś jest to czwarty fanowsko przetłumaczony tom Młodych Rycerzy Jedi. Seria ta opowiada o przygodach młodych Jainy i Jacena Solo, Lowbaccy, Zekka, Tenel Ka i Raynara Thula i liczy 14 tomów, z czego pierwsze 6 wydane zostało u nas w kraju przez wydawnictwo Amber (a więc czwarty tom tłumaczony przez nas jest dziesiątym tomem serii).

Nagroda Jedi, taki jest bowiem tytuł tego tomu ściągnąć można Z TEGO MIEJSCA (standardowo polecamy prawy przycisk myszy i opcję "zapisz element docelowy jako").

Skład osobowy:
Koordynacja projektu: X-Yuri (Manda`Yaim), Korekta: Sharon, Polska wersja okładki: Teesel.
Tłumaczenie: Mahiyana (M`y).

Ciekawostka (O której już pisaliśmy przy trzech poprzednich częściach, ale warto przypomnieć.): Chociaż w pięciu książkach tej serii pojawia się Boba Fett, i nawet we własnych myślach postać ta tak siebie określa, za sprawą retconu (dokonanego przez Abela G. Peñę) w ramach legend nie jest to wcale Boba, ale podszywająca się pod niego Ailyn Vel, która przejęła jego statek i tożsamość (źródło pierwotne retconu: artykuł „The History of the Mandalorians” w 80 numerze magazynu Insider, później informacja wspomniana i potwierdzona w „The New Essential Chronology” oraz „The Essential Reader’s Companion”).

Następny news z nowym tłumaczeniem tradycyjnie, za miesiąc!

Temat na forum.
 
· X-Yuri dnia 25 grudnia 2015 12:23:34 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023




Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2025 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 25,944,048 unikalne wizyty