Mający miejsce w Poznaniu Pyrkon rozpocznie się za 2 dni
Dziesiąta rocznica istnienia Manda`yaim będzie miała miejsce za 186 dni
Premiera VIII epizodu Star Wars będzie miała miejsce za 233 dni
Wizjer Manda'Yaim #1
 
Okiem Manda`Yaim W tym miesiącu nasi czytelnicy mogą zapoznać się z nową publicystyczną inicjatywą członków Manda'Yaim. Tym razem jest to Wizjer, czyli spojrzenie na zagadnienia wewnątrz uniwersum Gwiednych Wojen z perspektywy... naszych alter ego. Dziś przeczytamy o tym, co poszczególni Mandalorianie sądzą o użyciu popularnego jetpacka, jako dodatku do pancerza. Zapraszamy!

Dhadral: Sen’tra to jak dla mnie dość niepewna część ekwipunku. W walce stanowi spore zagrożenie, nawet lekko uszkodzony przestaje być użyteczny i grozi wybuchem. Wielu znanych i doświadczonych wojowników miało problemy z wykorzystaniem tego typu sprzętu. Ponadto nie wszyscy są fizycznie zdolni do opanowania trudnej sztuki korzystania z plecaka odrzutowego nawet jako środka komunikacji. Jeśli masz czuły błędnik, możesz po prostu od razu o tym zapomnieć, chyba że przed każdą misją z jego użyciem zażyjesz tonę tabletek przeciw chorobie lokomocyjnej. Tym niemniej plecak rakietowy, mimo pewnych wad jak wysoka awaryjność, trudności w pilotowaniu itd, może być użyteczny podczas wykonywania misji bardziej hmmm… subtelnego rodzaju, jak eliminacja jednostkowych celów, czy zdobywanie informacji, zwłaszcza w terenie zurbanizowanym. Ale dla mnie jest całkowicie nie praktyczny.
W lasach, gdzie najczęściej pracuję, szanse na wzniecenie pożaru są za wysokie. Może inni się tym tak bardzo nie przejmują, ale strażnik leśny nie powinien wzniecać pożarów. Przynajmniej tak mi się wydaje. 
W każdym razie osobiście jak juz mam mieć plecak, to preferuje moją przenośną stację badawczą…


Oix: Pub „Jate kad” na Concordii – księżycu Mandalore. Pora dnia - późne południe, zwykle o tej porze lokal zaczyna się zapełniać. Gdzieś w ciemnym miejscu pubu siedzi trójka Mandalorian w charakterystycznych Beskar’gamach. Jeden z nich, w czerwonym kombinezonie z szarymi płytami zbroi popija alkohol w szklance, jest on stałym bywalcem pubu a zwie się on Oix Fennem.
- Serio? Jestem dla was takim autorytetem abyście mnie pytali czy plecak odrzutowy to fajna sprawa czy nie? – zaśmiał się Oix, natomiast przybysze tylko skinęli głowami potwierdzająco. Mandalorianin w czerwonym pancerzu popił trochę złotego trunku ze szklanki.
- No cóż … Skoro chcecie znać moje zdanie, to myślę, że sam plecak jest naprawdę fajnym bajerem przy założeniu, że chcecie przemieszczać się na znaczne odległości – Pochylił się nad stołem aby mieć lepszy kontakt z rozmówcami – i jest to jego jedyna zaleta – uśmiechnął się ironicznie.
- Ale jak to? – Zdziwił się jeden z Mandalorian.
- Tak to … jego podstawowymi wadami są przede wszystkim jego ciężar, wielkość i fakt, że sprawa iż masz bombę na plecach, która czeka by jakiś Di’kut zaszedł cię od tyłu i Bang! Stajesz się Mandalorianem z rożna! – Zaśmiał się po czym znów się napił – No i poza paroma plusami jak to, że możesz faktycznie przelecieć sporo oraz możliwością wczepienia rakiety czy tam miotacza ognia … to myślę, że minusy są bardziej w przewadze – Rzekł rzeczowo – Lepszą alternatywą są … - Postawił jedną nogę na stole o mało nie wylewając alkoholu ze szklanki – Buty rakietowe! Mają to czego nie ma wasz plecaczek! Fakt, może nie przelecisz nimi wiele ale od tego masz statek racja? - Pociągnął solidny łyk alkoholu a jego praw noga z opiętym wokół kostki silnikiem rakietowym wróciła pod stół. – Należ też pamiętać o tym, że buty są bardziej … Precyzyjne, dzięki nim to nawet w kanałach możesz latać spokojnie … Wiem bo sprawdziłem – Rzekł i spojrzał na rozmówców wyczekiwając pytań. – To wszystko? Bo jeśli tak to wybaczcie … muszę wrócić do domu a po alkoholu lepiej nie latać ani na butach ani na plecaku. – Pożegnał się z Mandalorianami po czym udał się w stronę wyjścia.


Nedz: Kilka uwag na temat jetpacka:
+Daje możliwość szybkiego przemieszczania się w krótkim czasie.
+Daje możliwość zwiększenia swojej przewagi nad przeciwnikiem.
+Większość modeli jest łatwo zmodyfikować.
+Fajnie wygląda. :)
- Ciężki (waga to około 20-30 kg, więc jak się ma cały dzień na plecach to wiadomo).
- Mogą się trafić, nazwijmy to, problemy natury technicznej, czyli lecimy sobie i psuje nam się silnik, a my spadamy z 20 metrów, albo, przy JT-12, jeśli strzał z blastera trafi nam w plecak zamieniamy się w ciekawe fajewerki, nie pomijając też niekontrolowanego odpalania modelu Z-6 przy mocniejszym uderzeniu w plecak.

Przez, delikatnie mówiąc, "możliwość wybrania się na drugi świat z powodu usterki naszego plecaka" moja postać używa bardzo mocno zmodyfikowanego według własnego pomysłu JT-12 z szelkami (moja postać nie ufa też mocowaniu plecaków do pleców), co nieco zmniejsza ryzyko zawodowe.
Podsumowując jetpack jest obowiązkowym elementem wyposażenia mojego alter ego, a zalety przewyższają wady i ryzyko zawodowe.


Sh'ehn: Świetnie rozumiem, że w wielu sytuacjach jetpack jest niezastąpiony. Praca łowcy nagród nierzadko wymusza szybki odwrót, czy ucieczkę - w takich przypadkach skutki braku jetpacka mogą okazać się nawet śmiertelne. Nie wspominając o elemencie zaskoczenia, który działa na korzyść łowcy - niewiele istot opanowało korzystanie z plecaka rakietowego, a co za tym idzie atak z góry i przemieszczanie się z zawrotną prędkością mogą dla niejednego celu stanowić niespodziankę. Słyszałam też, że część Mandalorian po prostu lubi latanie - pęd powietrza, adrenalina, możliwość oderwania się od ziemi... Wszystkie te argumenty są mi dobrze znane, mimo to mam swoje powody, by móc z pełnym zdecydowaniem powiedzieć: nie korzystałam, i w najbliższym czasie nie planuję korzystać z plecaków rakietowych. Nie pociąga mnie prędkość czy emocje związane z lotem - przeciwnie, odnoszę wrażenie, że mogłabym nie poradzić sobie zarówno w zakresie manewrowania i omijania przeszkód, jak i płynących z użytkowania tego środku transportu nadmiarem stresorów. Perspektywa lotu przy pomocy plecaka rakietowego wydaje mi się czymś trudnym, niebezpiecznym i raczej nieprzyjemnym, choć oczywiście jest to wysoce subiektywna opinia. Ponadto, o ile dysponuję iście Mandaloriańskim uporem, z mandaloriańską siłą już u mnie nieco gorzej, i ponad dwadzieścia kilogramów stałego obciążenia znacznie utrudniało by mi funkcjonowanie. Mój statek jest dla mnie zupełnie wystarczającym środkiem transportu. Co więcej, raczej nie podejmuję się zleceń których charakter wymagał by używania jetpacków, za to jednym z niezbędnych w mojej pracy narzędzi jest noszony na plecach zmodyfikowany karabin blasterowy, który dostałam od jednego z vode. Nawet gdyby nie istniały inne przeszkody by używać jetpacka, musiałabym wybierać, czy nosić będę plecak, czy karabin - a w takim przypadku karabin wydaje się być oczywistym wyborem. Podsumowując - o ile przyznaję, że jetpack jest przydatnym sprzętem, osobiste preferencje sprawiają, że z niego nie korzystam.

Temat na forum
 
· Kuel dnia 16 kwiecień 2017 22:19:48 · Drukuj
Trailer czwartego sezonu "Rebeliantów"
 
RebelsDziś na Celebration w Orlando wyświetlono trailer 4. sezonu "Rebels". Niestety, będzie on ostatnim, co zostało potwierdzone.


 
· Urthona dnia 15 kwiecień 2017 19:21:25 · Drukuj
Fragment nieukończonego odcinka TCW
 
The Clone WarsNa odbywającym się obecnie w Orlando konwencie Celebration pokazano nieukończony fragment odcinka "The Clone Wars", w którym widzimy pojedynek Boby Fetta i Cada Bane'a. Pojawiają się również inni łowcy nagród.
Temat na forum

 
· Urthona dnia 14 kwiecień 2017 03:55:59 · Drukuj
Zapowiedź nowego serialu animowanego
 
Wieści ze ŚwiataW lutym na youtubowym kanale Disney XD zadebiutuje nowy serial animowany pt. "Forces of Destiny". Będą to krótkie odcinki, przedstawiające przygody różnych bohaterek SW. Wspominamy o tym ze względu na udział Sabine Wren. Ciekawostką jest to, że postaciom użyczą głosu oryginalne aktorki, które odtwarzały dane postacie w filmach i serialach, jak choćby Daisy Ridley jako Rey czy Lupita N'yongo jako Maz Kanata. Będzie to połączenie tradycyjnych figurek i lalek.

Oto co opowiadają twórcy, wśród których jest Dave Filoni:Temat na forum
 
· Urthona dnia 13 kwiecień 2017 14:24:39 · Drukuj
Raport z działalności - Marzec 2017
 
Strona & SpołecznośćSkirata był magnesem dla dziwaków i zbłąkanych: jeśli ktoś szukał sensu przynależności, Skirata sprawiał, że odczuwali tę przynależność jak nikt nigdy. Była to umiejętność bardzo przydatna dla sierżanta, jeżeli umiał połączyć żołnierzy jak rodzinę, a jednocześnie miał władzę ojca. Często trudno było powiedzieć, gdzie zaczynało się jedno, a kończyło drugie. Nie był pewien, czy to ważne. Jusik - sprytny, samotny i coraz bardziej na bakier z polityką Jedi - emanował potrzebą akceptacji: wynik był nieunikniony. Skirata walczył, aby połączyć wykorzystanie wrażliwości Jedi z wytargowaniem najlepszego układu dla klonów.

O charakterze Skiraty, Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy


Minął marzec, tradycyjnie więc, raport!

Galeria w minionym miesiącu wzbogaciła się o dziesięć prac: dziewięć od Hashhany i jedną od Sh'ehn.

Dodatkowo Mahiyana zrecenzowała pięć odcinków Rebeliantów: W Ciemności, Dzień Imperium, Zbieranie Mocy, Ścieżka Jedi i Układ idioty

Mandalorianie byli dobrzy w strategicznym znikaniu. Vau opowiadał Jusikowi, jak chytrze potrafią rozpraszać się i znikać w mgnieniu oka, bez pozostawienia jakichkolwiek śladów, żeby niebawem się przegrupować i przystąpić do kontrataku. Określił próbe ich pokonania jak usiłowanie zgniecenia kropli rtęci. Możesz w nią tłuc młotkiem z całej siły, a ona tylko się rozprasza na mniejsze kropelki, by potem powstać z nich od nowa, błyszcząca i piekna, jakby nic się nie stało Jusikowi podobało sie to porównanie, bo dowodziło, że nikt nigdy nie da rady pokonać Mando`ade. Wielu już próbowało, ale nic z tego nie wyszło.

O Mandaloriańskich zwyczajach, Komandosi Imperium: Legion 501Temat na forum
 
· Mahiyana dnia 31 marzec 2017 13:30:08 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 5,754,565 unikalne wizyty