20. tom Kolekcja Star Wars Komiksów: Wojny Klonów 1 będzie wydany za 6 dni
21. tom Kolekcja Star Wars Komiksów: Wojny Klonów 2 ukaże się za 20 dni
Star Wars: Scum and Villainy – Case Files on the Galaxy’s Most Notorious ukaże się za 33 dni
22. tom Kolekcja Star Wars Komiksów: Wojny Klonów 3 ukaże się za 34 dni
Zapowiedź dalszych komiksów z "Wojen Klonów" od DeAgostini
 
KomiksyWydawnictwo DeAgostini zapowiedziało na swojej stronie debiut kolejnych komiksów w cyklu "Legendy". I tak:

- 10 października ukaże się zbiór zawierający m. in. "Krew i deszcz" oraz "Burzę po burzy".

- 24 tegoż miesiąca będą to "Światło i mrok" oraz "Ślepy zaułek".

- 7 listopada ukaże się tom zawierający "Pokaz Mocy" oraz "Nienawiść i strach" .

 
· Urthona dnia 19 wrzesień 2018 10:29:53 · Drukuj
Copernicon 2018
 
FandomOri`kandosii vode, ku chwale Mand`alora i Manda`Yaim wyruszamy na podbój Torunia!

Już jutro będziecie mogli spotkać nas na Coperniconie. Zajrzyjcie do naszego obozu lub wpadnijcie do sali Star Wars, gdzie poprowadzimy dla was ponad 20 godzin atrakcji. Szczegółowe informacje o tym, co przygotowaliśmy na ten weekend, znajdziecie w programie.

Oya`cye, kyr`am, mare`cye, darasuum. Oya!
 
· Shehn dnia 13 wrzesień 2018 14:35:42· 0 komentarzy · 217 czytań · Drukuj
Raport z działalności - Sierpień 2018
 
Strona & SpołecznośćMusicie znać granice swojej wytrzymałości - psychicznej i fizycznej, cały czas być świadomi i starać się przesuwać je coraz dalej. To właśnie dlatego narzucam wam taki twardy reżim. Nie poddacie się. Nie dacie się pokonać jak przeciętniacy. Nie złamiecie się jak oni - nie stracicie ducha walki, niezależnie od okoliczności. Dokonacie tego, o czym nawet wam się nie śniło. I nie ugniecie się, nie cofniecie przed niczym, bedziecie trwać całą waszą siłą jak ostatni bastion, kiedy wszystkie mięczaki poddadzą się i wybiorą śmierć.

Szkolący klony Walon Vau, Komandosi Republiki: Rozkaz 66Minął sierpień, tradycyjnie więc, raport!

W tym miesiącu galeria wzbogaciła się o trzy prace - jedną od Larwy, jedną od Horka i jedną od Mahiyany.

Dodatkowo dział z publicystyką wzbogacił się o dwa teksty po polsku - Jango Fett i jego status Mandaloriańskiego Wojownika... lub brak takowego i Sojusznicy Satine oraz aż 7 tekstów po angielsku - a konkretnie Hash Q&A #1, Hash Q&A #2, Concordia, Mandalore and Kalevala and their respective economy? , Satine Kryze & Pre Vizsla: Political and Social position, Satine Kryze & Pre Vizsla: Wealth, Satine's Allies, Jango Fett and his status of Mandalorian Warrior… or lack of therefore. Wszystkie wymienione teksty napisała Hashhana.

Opublikowaliśmy też dwie relacje z konwentów, w których braliśmy udział, a konkretnie ze Skierconu i Polconu.

Do tego pojawił się najnowszy Wizjer Manda`Yaim dotyczący funkcjonowania Mandalorian w wysokich temperaturach.

Otwieranie się przed kimś oznaczało ból - Vau wbijał im to do głowy bez ustanku, kiedy byli spragnionymi wiedzy dziećmi i spijali zachłannie jego mądrość. Był najważniejszą osobą w ich małym, zamkniętym wszechświecie. Dopuścić kogoś blisko, zaufać temu, kto mówi, że cię kocha - oznaczało przyzwolenie na zdradę i wystawienie się na ciosy. Vau nauczył ich chronić samych siebie poprzez trzymanie całego świata na dystans.

Rozmyślania Scorcha, Komandosi Republiki: Rozkaz 66Temat na forum
 
· Mahiyana dnia 03 wrzesień 2018 22:44:55 · Drukuj
Wizjer Manda`Yaim #9
 
Okiem Manda`Yaim

W tym miesiącu nasi członkowie w ramach projektu Wizjerem Manda`Yaim opowiadają o funkcjonowaniu Mandalorian w wysokich temperaturach. Zapraszamy do zapoznania się z garścią rad jak przetrwać latem lub na Tatooine.


Nedz:
Co do przetrwania w gorących temperaturach, to powiem na początek tyle, że jest o wiele trudniej przetrwać w gorącu niż w zimnie, bo przed gorącem, no cóż, ucieczki nie ma. Niby można sobie do beskar`gamu zainstalować jakieś tam bajery, jak system chłodzenia, czy tam zainwestować w kombinezon ochrony przed wysokimi temperaturami, tylko, że system chłodzenia tylko trochę chłodzi, a w kombinezonie czujesz się jakby cię ktoś usmażył żywcem. W dużej mierze przez to, że płyty `gamu dodatkowo grzeją, przez co większość wyżej wspomnianych gadżetów po prostu słabo działa lub prawie wcale.
Jeśli się chcesz czuć jak ugotowanym żywcem, albo czuć lekki powiew wiatru to możesz inwestować w różnego rodzaju urządzenia chłodzące i rzeczy, ale uważam jednak, że najlepiej sprawdzają się stare dobre sposoby, jak chłodna woda w manierce i znalezienie sobie jakiegoś zacienionego miejsca (choć przy planetach pustynnych, które są słabo zaludnione to raczej graniczy z cudem).

Payback:
Tatooine, kraina łotrów okrutnie wyzyskujących zwierzęta, kiepskiego żarcia i żaru lejącego się z nieba.

Nie no, jasne, kto nie lubi troszkę słońca i przyjemnego ciepełka na togoriańskiej plaży, ale żeby lubić klimat tej piaszczystej kuli na zadupiu, to trzeba być albo Tuskenem, albo mieć skrzywienie psychiczne – zresztą to na jedno wychodzi. Pewno da się to jakoś znieść, jak się jest drobną Twi’lekanką, ale dla dwu-i-półmetrowego Togorianina porośniętego gęstym futrem i zapakowanego w ciężki beskar... uh... podziękuję serdecznie.

Raz dałem się namówić na pogoń za duchami, bo inaczej nie można nazwać próby znalezienia i schwytania smoka Krayt. Dobrze, że wtedy miejscowy farmer wilgoci nie okazał się ksenofobem i zgarnął naszą ekipę z Morza Wydm do miejscowej kantyny, bo najpewniej byśmy tam pozdychali i stworzyli unikalną artystyczną kompozycję szkieletów pięknie wyprażoną na słońcach.

Ale lata spędzone na Togorii jeszcze za kociaka wspominam bardzo pozytywnie, mamy tam piękne morze. A plaże pełne złocistego piasku ciągną się kilometrami nieskalane urbanistycznymi zapędami ludzi Światów Środka. Pamiętam świetnie kiedy pierwszy z naszej paczki oswoił mosgotha, młodzi i głupi... w największe upały szybowaliśmy na nim po niebie by poczuć wiatr w sierści, a potem skakaliśmy w głębie oceanu by ochłodzić się w lazurowej toni... wspaniałe wspomnienia z dawno utraconego beztroskiego życia.

Jak radzę sobie teraz z upalnymi klimatami? Przede wszystkim minimalizuję rynsztunek, beskad na plecy, gogle na twarz i co najwyżej 3 noże za pasem. Smażenie sierści pod napierśnikiem i hełmem nie wchodzi w grę. Z resztą buy`ce i tak zawsze uciska mózg i uszy... ale na upały i tak najlepszy jest wierny mosgoth, te gadziny uwielbiają się wygrzewać na słońcu... ale ich skóra i tak pozostaje od spodu przyjemnie chłodna... dodatkowo dobrze przygotowane legowisko pozwala ukryć się przed żarem pod skrzydłami tych bestyjek, lepszego parawanu znaleźć się nie da. Tyle że nie radzę robić tego z nieoswojonym osobnikiem... mimo wszystko one są mięsożerne.

Sh'ehn:
Niechętnie wysunęła się z plamy cienia rzucanego przez statek. Vod, z którym była umówiona, spóźniał się; zapewne zabłądził w alejkach kosmoportu. Rozważała czy nie powinna pójść go poszukać. Rzecz w tym, że nie lubiła słońca. Z wysokimi temperaturami czy suchym, palącym skórę powietrzem radziła sobie w prosty sposób - pilnowała, by jak nawiększą powierzchnię ciała ukryć pod luźnym, lecz grubym kombinezonem, i w ten sposób izolować ją od ciepła. Często pomagała sobie w tym wykorzystując dodatkowe kawałki materiału: przydawały się zwłaszcza do wiązania włosów. Dodatkowo starała się pamiętać o zapasie płynów; wierzcie lub nie, ale nic nie pomaga na gorąco tak, jak ciepły kaf. Tym, co najbardziej jej przeszkadzało, było oślepiające słońce, odbijające się od nagrzanych statków, beskar`gamów, zbyt jasnych lub zbyt gładkich powierzchni...

Nagle przyszedł jej do głowy pomysł. Pobiegła ku rampie statku, a po chwili wróciła, trzymając buy`ce. "Jak dobrze jest być Mando..." - pomyślała, dopasowując kilka ustawień. Wizjer hełmu zaprojektowano by chronił wzrok przed rozbłyskami strzałów i wybuchów; powinien więc skutecznie osłonić ją przed palącym słonecznym blaskiem.

 
· Shehn dnia 02 wrzesień 2018 20:46:39· 0 komentarzy · 414 czytań · Drukuj
Zapowiedź nowego przewodnika
 
Książki"Star Wars: Scum and Villainy – Case Files on the Galaxy’s Most Notorious" to nowy przewodnik autorstwa Pablo Hidalgo o łowcach nagród, przestępcach i innych przedstawicielach półświatka. Ukaże się 23. października, cena wyniesie 40 dolarów, stron 128.Więcej przykładowych stron oraz wywiad z autorem można znaleźć na oficjalnej stronie Star Wars, w tym miejscu.
 
· Urthona dnia 30 sierpień 2018 08:03:21 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2018
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 9,206,035 unikalne wizyty