Premiera nowego filmu SW: "Rogue One" odbędzie się za 4 dni
Mający miejsce w Poznaniu Pyrkon rozpocznie się za 138 dni
Dziesiąta rocznica istnienia Manda`yaim będzie miała miejsce za 322 dni
Premiera VIII epizodu Star Wars będzie miała miejsce za 370 dni
Raport z działalności - Listopad 2016
 
Strona & SpołecznośćNasi ludzie potrzebują bitew by dowiedzieć się kim jesteśmy. Mando bez wojny to jak gwiezdny okręt bez kosmosu.

Opis kontekstu kulturowego "cin vhetin", The Old Republic


Minął październik, tradycyjnie więc, raport! Wszyscy żyją już przygotowaniami na Rogue One, więc tym razem jest on bardzo skromny.

Galeria w minionym miesiącu wzbogaciła się o trzy prace, dwie od od Mahiyany i jedną od Kuela

Poza tym, jak zwykle pojawiły się rzeczy, które miały swoje własne newsy - trzydzieste szóste Oko Manda`Yaim oraz projekt Przybliżając Legendy

Byłem na Malachor V i pamiętam, jak wielu Jedi zginęło, by nas zatrzymać. I nie ma znaczenia, jak wielu poległych otacza tą planetę. Mandalorianie wciąż żyją. Klan Ordo wciąż żyje.
Popatrz tam. To Kex - pracował na Nar Shaddaa jako mięśniak Hutta. Kelborn służył jako zwiadowca dla Durosów z pograniczy światów. Przywiodłem ich tu, dając im cel. Galaktyka będzie znowu nasza, przyrzekam ci to. To kwestia czasu.

Canderous Ordo do Krei, Kotor 2Temat na forum
 
· Mahiyana dnia 01 grudzień 2016 22:49:10 · Drukuj
Ostatni z Jedi Tom 7: Tajna Broń
 
Książki

Pora na kolejną pozycję z cyklu przybliżającego niewydane u nas książki SW! Licząc 3 bonusowe "Adventures", jest to dwudziesta trzecia pozycja przybliżana we współpracy z Jedi Order!

Ową pozycją jest siódmy tom z serii Ostatni z Jedi - standardowo dla przypomnienia jej krótki opis: Jest to dziesięciotomowa seria wydawana w latach 2005-2008, dziejąca się po zemście Sithów i opowiadająca historię padawana, Ferusa Olina, który musi odnaleźć się w odmienionej, nieprzychylnej Jedi galaktyce.

Tajną broń ściągnąć można Z TEGO MIEJSCA (standardowo polecamy prawy przycisk myszy i opcję "zapisz element docelowy jako").

Skład osobowy:
Koordynacja projektu: Sharon (Jedi Order), Korekta: Sharon, Polska wersja okładki: Teesel.
Tłumaczenie: Justine Helfire (Jedi Order)

Kolejny news już 25 grudnia!

Temat na forum.
 
· Mahiyana dnia 25 listopad 2016 20:29:50 · Drukuj
Figurka Slave'a I w Biedronce
 
GadżetyZ okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, sieć sklepów Biedronka wprowadziła już ofertę skierowaną do rodziców kupujących swoim dzieciom zabawki pod choinkę. Znalazły się w niej statki kosmiczne z Gwiezdnych Wojen wyprodukowane przez firmę Hot Wheels, znaną z samochodzików zabawkowych. Fanów mandalorian może zainteresować figurka Slave'a I. Cena z jedną wynosi 12,99zł i jak na tak niską cenę wykonanie jest bardzo dobre. Do figurki dołączona jest specjalna podstawka, która nie tylko umożliwia ładne zaprezentowanie statku na półce, ale dzięki specjalnemu miejscu na włożenie palca ułatwia dzieciom udawanie, że statek lata. Dodatkowo umieszczono na niej malutką czaszkę mythosaura co zawsze jest miłym akcentem.
Z całą ofertą świąteczną można zapoznać się w gazetce świątecznej Biedronki (statki z Gwiezdnych Wojen znajdują się na stronie 23).

Temat na forum
 
· Mahiyana dnia 20 listopad 2016 12:54:19 · Drukuj
Jajka niespodzianki od Zaini
 
GadżetyJuż po raz trzeci informujemy was o jajkach niespodziankach, w których pojawia się Boba (po raz pierwszy były od Kinder'a, a po raz drugi bespośrednio od Disney'a). Tym razem jajka niespodzianki wypuściła włoska firma Zaini i jak to na jajka niespodzianki przystało, zabawki schowane są w czekoladowym jajku. Z mandaloriańskich gadżetów, do zdobycia jest gumka do mazania z nadrukowanym Bobą. Cena jednego jajka wynosi około 3zł.Temat na forum
 
· Mahiyana dnia 13 listopad 2016 12:42:21 · Drukuj
Okiem Manda'Yaim #36
 
Okiem Manda`Yaim W tym miesiącu nasi czytelnicy mogą poznać naszą opinię o Pre Vizsli, przywódcy Straży Śmierci z serialu The Clone Wars. Zapraszamy!

Hashhana: Mandalorianie i ogólna historia Mandalory przeszła wielkie zmiany za sprawą The Clone Wars. Mam dość mieszane uczucia wobec tych zmian, jednakże sama postać Pre Vizsli przypadła mi do gustu. Nie jest mi tak bliski jak jego poprzednik/pierwowzór Tor Vizsla, ale jego zachowanie tuż przed samą śmiercią zaskarbiło sobie mój szacunek i sympatię. Pre, pomimo przewodzeniu Straży Śmierci, zawsze wydawał się posiadać specyficzne poczucie idealizmu, i to niejako go wyróżnia spośród innych mandaloriańskich wojowników. Żałuję, że TCW nie zawsze było konsekwentne w prezentowaniu jego charakteru a wiele zmian zachodziło z odcinka na odcinek bez większego wyjaśnienia - tym bardziej pragnę poznać te nieopowiedziane nam losy Pre Vizsli.

Kuel: Pre jest dla mnie postacią dwubiegunową. Jest przywódcą Straży Śmierci, której przekonania od początku mi nie podchodziły. Mało tego, jest krewniakiem Tora Vizsli, barbarzyńcy i dar’manda (według mnie!). Jednakże, jednocześnie, w okresie Wojen Klonów, gdy spora część Mandalory została opanowana przez ugrupowanie Nowych Mandalorian, frakcję pacyfistyczną z Satine Kryze na czele, Straż, a co za tym idzie Pre byli jedynymi, którzy stanowili znaczną i potrzebną przeciwwagę oraz podkreślali prawdziwą naturę Mandalorian. Tak więc choć jabłko nie upadło daleko od jabłoni i Pre stosuje podobne, brutalne metody jak jego starszy krewny, to trudno nie dojść do wniosku, że jako opozycja dla pacyfistów sprawdził się on całkiem nieźle.

Dhadral: Pre Vizsla. Muszę przyznać, iż nie przepadałam za tą postacią przez sporą część czasu, jak i za całym DW. W sumie jedyną postacią z DW którą naprawdę lubiłam była Bo Katan. Jednak Pre miał swoje momenty, za które nie sposób go ostatecznie nie lubić: jego pojedynek z Maulem, choćby. Dodatkowo jest jedyną alternatywą dla „mando pacyfistów”, a to znacznie przemawiało na jego korzyść. Z czysto estetycznego punktu widzenia był super postacią. Miał ciekawy pancerz, a po dodaniu blizny i jego facjata wyglądała całkiem ciekawie.
Podsumowując. Nie jest moim ulubionym Mandalorianinem, był czasem troszkę zbyt na siłę przerabiany na tego złego i okrutnego, co trochę psuło mi odbiór tej postaci bo były to często bezsensowne akcje, ale ostatecznie dobrze, że jest w kanonie.


Larwa: Jako, że TCW ogląda tylko moja młodsza siostra, i to sporadycznie, to piszę tu zgodnie z zasadą „nie znam się, to się wypowiem”.
Wiem napewno, że walczył (jak to ujęła młoda) czarnym mieczem świetlnym. Wiem, że był mandaloriańsko wręcz inteligentny. Wiem, że zabił go odrodzony (?!) Darth Maul. Na podstawie tych informacji i krótkich urywków dobiegających z pokoju obok, możemy wysnuć następujące wnioski
Choć nie lubię Straży, to Pre jest i tak bardziej kandosii od Nowych Mandalorian.
Każdy, kto ginie z godnością jest kandosii, więc Pre też.
Jego nazwisko to „wyżeł”, a wyżeł jest psem, więc jest kandosii, czyli Pre też jest kandosii.
ALE!!!
Pre jest szefem Straży Śmierci, a Larwa nie lubi Straży Śmierci prawie tak, jak fizyki i zupy ogórkowej.
Zbroja Pre i reszty Straży jest w kolorystyce zbroi Jango, a Straż nie lubi Jango, więc Larwa widzi brak oczytania z komiksami. A Larwa nie lubi takich, co nie czytali „Łowów”.
Pre jest wytworem TCW. Larwa nie lubi TCW.
Podsumowując, Larwa nie lubi niczego i nikogo, a Pre może nie jest ideałem Mando, ale i tak jest lepszy od pacyfistów.
Każdy jest lepszy od pacyfistów.


Temat na forum
 
· Kuel dnia 07 listopad 2016 12:21:31 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 4,888,226 unikalne wizyty