Mający miejsce w Poznaniu Pyrkon rozpocznie się za 94 dni
Mające miejsce we Wrocławiu Dni Fantastyki rozpoczną się za 164 dni
Mający miejsce w Białymstoku Polcon rozpocznie się za 198 dni
Dwunasta rocznica istnienia Manda`yaim będzie miała miejsce za 281 dni
Wizjer Manda`Yaim #9
 
Okiem Manda`Yaim

W tym miesiącu nasi członkowie w ramach projektu Wizjerem Manda`Yaim opowiadają o funkcjonowaniu Mandalorian w wysokich temperaturach. Zapraszamy do zapoznania się z garścią rad jak przetrwać latem lub na Tatooine.


Nedz:
Co do przetrwania w gorących temperaturach, to powiem na początek tyle, że jest o wiele trudniej przetrwać w gorącu niż w zimnie, bo przed gorącem, no cóż, ucieczki nie ma. Niby można sobie do beskar`gamu zainstalować jakieś tam bajery, jak system chłodzenia, czy tam zainwestować w kombinezon ochrony przed wysokimi temperaturami, tylko, że system chłodzenia tylko trochę chłodzi, a w kombinezonie czujesz się jakby cię ktoś usmażył żywcem. W dużej mierze przez to, że płyty `gamu dodatkowo grzeją, przez co większość wyżej wspomnianych gadżetów po prostu słabo działa lub prawie wcale.
Jeśli się chcesz czuć jak ugotowanym żywcem, albo czuć lekki powiew wiatru to możesz inwestować w różnego rodzaju urządzenia chłodzące i rzeczy, ale uważam jednak, że najlepiej sprawdzają się stare dobre sposoby, jak chłodna woda w manierce i znalezienie sobie jakiegoś zacienionego miejsca (choć przy planetach pustynnych, które są słabo zaludnione to raczej graniczy z cudem).

Payback:
Tatooine, kraina łotrów okrutnie wyzyskujących zwierzęta, kiepskiego żarcia i żaru lejącego się z nieba.

Nie no, jasne, kto nie lubi troszkę słońca i przyjemnego ciepełka na togoriańskiej plaży, ale żeby lubić klimat tej piaszczystej kuli na zadupiu, to trzeba być albo Tuskenem, albo mieć skrzywienie psychiczne – zresztą to na jedno wychodzi. Pewno da się to jakoś znieść, jak się jest drobną Twi’lekanką, ale dla dwu-i-półmetrowego Togorianina porośniętego gęstym futrem i zapakowanego w ciężki beskar... uh... podziękuję serdecznie.

Raz dałem się namówić na pogoń za duchami, bo inaczej nie można nazwać próby znalezienia i schwytania smoka Krayt. Dobrze, że wtedy miejscowy farmer wilgoci nie okazał się ksenofobem i zgarnął naszą ekipę z Morza Wydm do miejscowej kantyny, bo najpewniej byśmy tam pozdychali i stworzyli unikalną artystyczną kompozycję szkieletów pięknie wyprażoną na słońcach.

Ale lata spędzone na Togorii jeszcze za kociaka wspominam bardzo pozytywnie, mamy tam piękne morze. A plaże pełne złocistego piasku ciągną się kilometrami nieskalane urbanistycznymi zapędami ludzi Światów Środka. Pamiętam świetnie kiedy pierwszy z naszej paczki oswoił mosgotha, młodzi i głupi... w największe upały szybowaliśmy na nim po niebie by poczuć wiatr w sierści, a potem skakaliśmy w głębie oceanu by ochłodzić się w lazurowej toni... wspaniałe wspomnienia z dawno utraconego beztroskiego życia.

Jak radzę sobie teraz z upalnymi klimatami? Przede wszystkim minimalizuję rynsztunek, beskad na plecy, gogle na twarz i co najwyżej 3 noże za pasem. Smażenie sierści pod napierśnikiem i hełmem nie wchodzi w grę. Z resztą buy`ce i tak zawsze uciska mózg i uszy... ale na upały i tak najlepszy jest wierny mosgoth, te gadziny uwielbiają się wygrzewać na słońcu... ale ich skóra i tak pozostaje od spodu przyjemnie chłodna... dodatkowo dobrze przygotowane legowisko pozwala ukryć się przed żarem pod skrzydłami tych bestyjek, lepszego parawanu znaleźć się nie da. Tyle że nie radzę robić tego z nieoswojonym osobnikiem... mimo wszystko one są mięsożerne.

Sh'ehn:
Niechętnie wysunęła się z plamy cienia rzucanego przez statek. Vod, z którym była umówiona, spóźniał się; zapewne zabłądził w alejkach kosmoportu. Rozważała czy nie powinna pójść go poszukać. Rzecz w tym, że nie lubiła słońca. Z wysokimi temperaturami czy suchym, palącym skórę powietrzem radziła sobie w prosty sposób - pilnowała, by jak nawiększą powierzchnię ciała ukryć pod luźnym, lecz grubym kombinezonem, i w ten sposób izolować ją od ciepła. Często pomagała sobie w tym wykorzystując dodatkowe kawałki materiału: przydawały się zwłaszcza do wiązania włosów. Dodatkowo starała się pamiętać o zapasie płynów; wierzcie lub nie, ale nic nie pomaga na gorąco tak, jak ciepły kaf. Tym, co najbardziej jej przeszkadzało, było oślepiające słońce, odbijające się od nagrzanych statków, beskar`gamów, zbyt jasnych lub zbyt gładkich powierzchni...

Nagle przyszedł jej do głowy pomysł. Pobiegła ku rampie statku, a po chwili wróciła, trzymając buy`ce. "Jak dobrze jest być Mando..." - pomyślała, dopasowując kilka ustawień. Wizjer hełmu zaprojektowano by chronił wzrok przed rozbłyskami strzałów i wybuchów; powinien więc skutecznie osłonić ją przed palącym słonecznym blaskiem.Temat na forum.
 
· Shehn dnia 02 wrzesień 2018 20:46:39 · Drukuj
Zapowiedź nowego przewodnika
 
Książki"Star Wars: Scum and Villainy – Case Files on the Galaxy’s Most Notorious" to nowy przewodnik autorstwa Pablo Hidalgo o łowcach nagród, przestępcach i innych przedstawicielach półświatka. Ukaże się 23. października, cena wyniesie 40 dolarów, stron 128.Więcej przykładowych stron oraz wywiad z autorem można znaleźć na oficjalnej stronie Star Wars, w tym miejscu.
 
· Urthona dnia 30 sierpień 2018 08:03:21 · Drukuj
Zapowiedź nowych komiksów od DeAgostini
 
KomiksyZa miesiąc do sprzedaży trafią kolejne komiksy z serii "Legendy" od wydawnictwa DeAgostini. Będą to adaptacje filmów "Mroczne Widmo" oraz "Atak Klonów" (12 września) a także pierwszy numer komiksów toczących się podczas Wojen Klonów, m. in. "Ofiara" i "Bitwa o Kamino" (26 września).

 
· Urthona dnia 07 sierpień 2018 19:08:01 · Drukuj
Nowa plotka o serialu aktorskim
 
FilmyWczoraj pojawiła się plotka, jakoby zapowiadany serial aktorski Jona Favreau miał się rozgrywać 3 lata po "Powrocie Jedi", na Mandalorze. Planeta znajduje się w chaosie po upadku Imperium, zaś serial ma opowiadać o przywróceniu jej do poprzedniej chwały oraz o tym, jak wpłynie to na losy galaktyki.

Temat na forum
 
· Urthona dnia 07 sierpień 2018 19:03:16 · Drukuj
Raport z działalności - Lipiec 2018
 
Strona & Społeczność- Powinnam pytać, jak zdobyliście te informacje?
Fett wzruszył ramionami.
- Nie wynajęłaś nas do uspokajania nastrojów przy użyciu herbatki i ciasteczek.

Mandaloriańska metodyka, Przeznaczenie Jedi VIII: HegemoniaMinął lipiec, tradycyjnie więc, raport!

W tym miesiącu galeria wzbogaciła się o dwie prace - jedną od Sh`ehn i jedną od Morrigan.

Dodatkowo na stronie pojawiły się aż trzy opowiadania: Pierwsza misja Jednostki Pierwszej oraz Mandaloriańska Herbatka, autorstwa Arneuna i Owocne zlecenie autorstwa debiutującego na stronie Behota.

Opublikowaliśmy też relację z Wrocławskich Dni Fantastyki.

Do tego pojawił się najnowszy Wizjer Manda`Yaim dotyczący preferencji alter ego członków Manda`Yaim co do statków kosmicznych.


- Jak tylko odzyskam władzę - powiedziała, zwracając się do swojego wybawcy - dopilnuję, żeby Mando nauczyli się parzyć porządny kaf.
- Jak dla mnie może smakować jak poodoo - prychnął Fett - byle tylko stawiał mnie na nogi.

Rozmowa Fetta i Daali, Przeznaczenie Jedi VIII: HegemoniaTemat na forum
 
· Mahiyana dnia 02 sierpień 2018 00:45:55 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2018
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 10,038,089 unikalne wizyty