20. tom Kolekcja Star Wars Komiksów: Wojny Klonów 1 będzie wydany za 6 dni
21. tom Kolekcja Star Wars Komiksów: Wojny Klonów 2 ukaże się za 20 dni
Star Wars: Scum and Villainy – Case Files on the Galaxy’s Most Notorious ukaże się za 33 dni
22. tom Kolekcja Star Wars Komiksów: Wojny Klonów 3 ukaże się za 34 dni
Raport z działalności - Czerwiec 2018
 
Strona & SpołecznośćDziesiątki lat temu grupa najemników zwanych Mandalorianami podzieliła się i powstał nowy odłam. Odszczepieńcy nazwali się Strażą Śmierci, a ich przywódcą był barbarzyńca zwany Vizsla. Uważał, że Mandalorianie powinni podbić galaktykę. Vizsla zorganizował krwawy przewrót wymierzony w Prawdziwych Mandalorian, wciąż lojalnych wobec nawróconego mordercy, Jastera Mereela, który uważał, że Mandalorianie są jedynie wysoko opłacanymi żołnierzami. Na Concord Dawn, domniemanej rodzimej planecie Jastera, po ataku Straży Śmierci Mandalorianie się rozproszyli... i rozpoczęło się polowanie.

Dooku opowiada Sidiousowi o konflikcie między Mandalorianami, Jango Fett: ŁowyMinął czerwiec, tradycyjnie więc, raport!

W tym miesiącu galeria wzbogaciła się o cztery prace - jedną od Sh`ehn, jedną od Mahiyany, jedną od Mary oraz jedną od debiutującego w galerii Horka.

Dodatkowo na stronie pojawiły się aż cztery relacje z wydarzeń, w których braliśmy udział. Przeczytać można o Holokronie, Gwiezdnym Dniu w Solcu, Pyrkonie oraz małej akcji kostiumowej w księgarni TAKCzytam.

Do tego pojawił się najnowszy Wizjer Manda'Yaim dotyczący pojazdów dodatkowych, takich jak skutery czy czołgi.


-Jest jeden warunek - powiedział.
-Zawsze jest, prawda? - zauważył Fett, krzyżując ręce na piersi. - Mianowicie?
-Zabieraj swój shebs, tyłek, z powrotem na Mandalorę, posłuchaj rady Kad`iki i zbuduj silne, zjednoczone, stabilne państwo. Udowodnij, że dorastasz do pięt takim ludziom jak Jaster Mereel i Fenn Shysa. Wystarczy, jeżeli będziesz we wszystkim naśladował swego staruszka. Boisz się, że mógłbyś się okazać lepszy niż on, prawda? Nie możesz być lepszy niż Jango. To by ci się nigdy nie udało.
Mirta się skrzywiła. Bezceremonialna wzmianka o ojcu była chyba jedyną rzeczą, która mogła naprawdę zirytować dziadka. Fett powoli rozprostował zaplecione na piersi ręce.
-Mój ojciec w końcu unicestwił Straż Śmierci - powiedział. - Właśnie takie dziedzictwo pozostawił Mandalorze. - To była sekciarska awantura - przypomniał Jaing. - Bez znaczenia dla życia większości Mando`ade.

Jaing stawiający warunki Bobie, Dziedzictwo Mocy V: PoświęcenieTemat na forum
 
· Mahiyana dnia 01 lipiec 2018 09:53:52 · Drukuj
Wizjer Manda'Yaim #7
 
Okiem Manda`YaimW tym miesiącu nasz Wizjer Manda'Yaim dzielnie reprezentują Nedz, Sh'ehn oraz Arneun! Napisali oni teksty na temat pojazdów dodatkowych, takich jak skutery, czołgi czy bazyliszki. Zapraszamy do lektury!Nedz:
W kwestii dodatkowych pojazdów myślę, że każdemu Mando przyda się coś, dzięki czemu będzie szybszy niż jego własne nogi, ale ujmijmy to tak: nie ma co przesadzać, ale o tym za chwileczkę.
Według mnie najlepszym pojazdem będzie normalny niczym nie wyróżniający się skuter, byle posiadał jedno działko z przodu (bo strzelanie z własnego blastera i jednoczesne prowadzenie skutera bywa dość "uciążliwe"), nawet może być starym rozwalającym się gruchotem powiązanym liną, póki jakoś leci to jest dobrze. Poza tym ze skuterem raczej nie będziesz wyróżniał się z tłumu, co przy zleceniach i konspiracji jest pomocne, no i też nie kosztuje jakoś dużo i miejsca też dużo nie zajmuje, szczególnie jeśli się zainwestuje w model składany.
Może słyszał ktoś kiedyś o bazyliszkach: fajne machiny, bojowe, zabójcze i kojarzące się z Mandalorianami, tylko jest pewien problem... większość z nich jest eksponatami w muzeach, albo są rozsiane po siedzibach co starszych klanów Mandalorian i otaczane nabożnym kultem. Więc jakieś 4000 lat temu był to świetny pomysł, ale teraz jak ktoś zobaczy działającego bazyliszka to raczej może mówić o cudzie, niż o używaniu go w bitwie — nie dlatego, że ma za stare uzbrojenie, ale tu problemem jest raczej dostępność sprawnych bazyliszków.
A co do czołgów, no cóż, na dłuższą metę poruszanie się takim pojazdem bywa kłopotliwe, bo czołgi bardzo interesują szturmowców i Imperialnych, szczególnie jeśli go sobie ukradłe... znaczy pożyczyłeś na nieokreślony czas. No i rozmiar też bywa pewnie nieco kłopotliwy. Co prawda masz raczej przewagę nad wrogiem, ale jak jedziecie czołgiem do swoich to lepiej dajcie im znać zawczasu czym jedziecie i skąd to coś macie — no chyba, że chcecie zostać blaszanymi durszlakami, ale to już wasz wybór…


Sh'ehn:
Wychodząc z kantyny, kątem oka dostrzegła holoreklamę zachęcającą do zakupu śmigaczy. Nieudolnie zaprojektowana, przytłaczająca nadmiarem krzykliwych haseł, w opinii Machii nie przekonałaby nikogo. “Mimo to” — pomyślała — “naprawdę wielu vode kupuje te maszyny…” Zastanawiała się nad tym przez chwilę. Nie, ona sama zdecydowanie nie chciałaby mieć śmigacza. Do pracy wystarcza jej “Ósma Bantha”, zaś gdyby jednak potrzebowała pokonać większy dystans na powierzchni planety, z pewnością w pobliżu każdego kosmoportu znajdzie miejsce, skąd można wypożyczyć odpowiedni pojazd. Wiedziała, że własny śmigacz często bywał niezbędny w fachu łowcy nagród — ścigając cel, ważnym jest, by dysponować sprawdzoną maszyną, szybką i zadbaną — w jej przypadku jednak taki sprzęt bardziej przeszkadzałby niż pomagał. Sama konserwacja wymagałaby większych nakładów środków niż potencjalne korzyści; ponadto w jej ładowni było miejsce tylko dla aktualnie przewożonych przesyłek i może paru wózków ułatwiających załadunek co większych ciężarów. Nie poświęciłaby ani jednego metra dla trzymania na pokładzie żadnego niepotrzebnego środka transportu. No... może był jeden, dla którego zrobiłaby wyjątek…
Pamiętała dzień, gdy po raz pierwszy zobaczyła bazyliszka. Była to w dużej mierze jedynie rekonstrukcja, zawierająca tylko kilka oryginalnych części. Stał samotnie pośrodku hangaru należącego do jednego z jej stałych zleceniodawców. Wchodząc do środka, zadarła głowę, by spojrzeć na górującą nad nią metalową konstrukcję. Bes’uliik, bestia z beskaru. Liczący kilka tysiącleci pancerz, nierówny i poznaczony wieloma rysami, blado odbijał sączące się z sufitu światło. To było coś więcej niż zwykła maszyna. Niesamowicie potężna, wykorzystująca wszelkie możliwe sposoby na osiągnięcia celu — od działek, aż po pazury. Zdawać by się mogło, że niezniszczalna w swoim pancerzu, a jednocześnie tak mała i krucha w obliczu nieskończoności kosmosu; pustki otaczającej ją ze wszystkich stron, gdy w kolejnym ataku szarżowała ku przeznaczeniu. Patrząc na bazyliszka, Machia była pewna, że żadna maszyna nie była tak “żywa”, że żadna nie stała tak blisko człowieka jak ta.
Zdecydowanie istniała maszyna, dla której zrobiłaby wyjątek, której nie mogłaby traktować jak zwykłego narzędzia; rozpatrując w kategoriach przydatności. Przymknęła oczy i zaczęła się zastanawiać jaki statek miałby wystarczająco dużą ładownię by pomieścić i towar, i bazyliszka. Wątpiła, żeby kiedykolwiek miała móc sobie pozwolić na taki wydatek; mimo wszystko zastanawiała się dalej, myśląc w duchu, że miło jest czasem pomarzyć…


Arneun:
— Hej, słyszałem, że kupiłeś sobie nowy skuter.
Statek Ozzika był całkiem duży, dość by wszyscy mogli zebrać się zebrać w jednym pomieszczeniu podczas przelotu przez hiperprzestrzeń. Siedziałem na balkonie znajdującym się nad pomieszczeniem, w którym ułożyli się reszta drużyny. Skarr stał oparty o ścianę a pozostali rozsiedli się na luźnych powierzchniach.
— Tak, potem wam pokażę. Pewnie nawet się przyda. Hej, Ornin? Jak sobie radzisz z dużymi prędkościami?
— Całkiem nieźle — odpowiedziałem — ale wolę sprawiać, żeby pojazd mógł je osiągnąć, niż sterować nim, kiedy to robi.
Innada spojrzała na Skarra - A pamiętacie ten raz, kiedy udało nam się podprowadzić Imperialnym czołg?
— Taa… Była kupa śmiechu, czołgi mają tę zaletę, że trudno je zatrzymać… Oni chyba nie mieli wtedy żadnego ciężkiego sprzętu, oprócz tego drugiego, który zaminowaliśmy… I tych TIE, które nadleciały później. Ale następnym razem sprawdzamy czy okoliczna baza ma ciężki sprzęt… Byłoby kiepsko gdyby wyciągnęli AT-ATy. A właśnie… co o nich myślicie?
— Ładna machinka oblężnicza… — tym razem głos zabrał Nix — ale nadaje się tylko do niszczenia baz… albo jako mobilna obrona, nie dla nas, za powolne jak na mój gust. I daje czas na zaminowanie zdobywanego miejsca.
— A co z normalnymi pojazdami? — wtrąciłem się do rozmowy — Innada każe mi dbać o ten skuter, który mamy na Tancerce, ale używamy go raczej rzadko… Chociaż… jak już go używamy, to to są sytuacje, kiedy absolutnie nie da się użyć nic innego i inaczej byśmy szli przez pustkowia.
— Weźmy takiego Skarra — odezwał się Ozzik — on jest raczej mieszczuchem, albo leci gdzieś z większą grupą jak teraz, albo siedzi w mieście — nie potrzebuje swojego pojazdu, bo praktycznie wszędzie może coś wynająć, albo zamówić przejazd. Dla niego taniej i wygodniej jest korzystać z usług. Ja natomiast zwykle obijam się po bezdrożach jakichś planet, a mój statek, choć wygodny, za bardzo rzuca się w oczy. Więc zwykle zostawiam go gdzieś poza obszarami zainteresowania i korzystam ze skutera. Czasem trzeba kogoś ścigać albo walczyć, więc muszę dbać, żeby mieć wytrzymały i szybki pojazd… No… i działko albo dwa nie zaszkodzą. W moim poprzednim miałem ciekawy bajer — stabilizator na karabin blasterowy. To było znacznie lepsze niż tradycyjne działko montowane gdzieś w korpusie. Chociaż… normalne działko ma trochę większą moc… To mi o czymś przypomniało. Ori’verd buduje bazyliszka.
— Bazyliszka? Czemu?
— Nie chciał powiedzieć, ale udało mu się zdobyć plany i teraz spędza każdą wolną chwilę na zdobywaniu części albo montowaniu ich. Coś wspominał, że to będzie pięknie wyglądać… Ale nie wiem o co chodziło… Chyba wychwyciłem też, że planuje pobawić się trochę metalem i działkami… Jeśli dobrze go zrozumiałem, to chce, żeby nadawał się do użytku i był sprawniejszy niż przeciętny zabytek…

Temat na forum
 
· Mahiyana dnia 30 czerwiec 2018 10:03:27 · Drukuj
Raport z działalności - Maj 2018
 
Strona & Społeczność- Jednej rzeczy związanej z Wojnami Mandaloriańskimi nigdy nie rozumiałem - naciskał. - Czemu je wywołaliście? Czemu, po dziesięcioleciach pokoju, nagle zdecydowaliście się na zaatakowanie Republiki?
- To był pomysł Mandalore`a.
Revan wiedział, że Canderous nie miał na myśli pierwotnego przywódcy swojego ludu. Przez setki lat każdy kolejny wódz klanów Mandalorian przyjmował imię tego pierwszego jako tytuł, w ten sposób jednocześnie oddając cześć swojemu kulturalnemu dziedzictwu i podkreślając swój autorytet. Żeby można było odróżnić kolejnych władców, każdy wybierał przydomek, który miał zdefiniować jego rządy. Byli więc Mandalore Zdobywca i Mandalore Nieposkromiony. Ostatni władca nazwał się Mandalore’em Ostatecznym.
- Mandalore uważał, że Republika jest słaba - kontynuował Canderous. - Podatna na atak. Wezwał wojowników klanów, a my podążyliśmy za nim na wyprawę, która miała być naszym największym podbojem.
Jedi nie zamierzał nawet pytać, czy Canderous albo którykolwiek z innych wojowników się zawahał. Kiedy Mandalore wzywał, klany odpowiadały. Oczywiście zdarzały się walki i potyczki między potencjalnymi następcami Mandalore’a, kiedy poprzedni poległ, ale kiedy już podjęto decyzję, nie było mowy o nieposłuszeństwie.

O "pozycji Mandalore`a", The Old Republic: RevanMinął maj, tradycyjnie więc, raport!

W tym miesiącu galeria wzbogaciła się o sześć prac - trzy od Dhadral, dwie od Mahiyany i jedną od Larwy.

Dodatkowo dział z fanfikami wzbogacił się o dwa nowe opowiadania. Pierwsze z nich to Wypijmy za błędy autorstwa Arakh Ha`ana, a drugie to Lodowa Kometa autorstwa Dhadral.

Do tego w Innych Dziełach pojawiły się dwie czaszki Mythosaura, narysowane pisakiem 3D przez Mahiyanę.

A jakby komuś było mało tekstów to napisaliśmy jeszcze relację z 10tych urodzin Krakowskiego Fandomu!


Tes Vevec: Twoja historia jest warta tyle co łajno Banthy. Yaga Auchs jest teraz Mandalorem.
Hondo Karr: Słyszałem. Zatrzymuje wszystkich na planecie, z dala od konfliktów. Odbudowa. Nie Ciebie, rzecz jasna...

Hondo i Tes o Auchsie, Dziedzictwo 41: Koniec łotraTemat na forum
 
· Mahiyana dnia 01 czerwiec 2018 10:49:03 · Drukuj
Spin-off o Bobie ma już reżysera
 
FilmyJak się okazuje, plotki o spin-offie dotyczącym Boby Fetta zaczynają powoli przekształcać się w rzeczywistość. Otóż okazuje się, iż film wyreżyseruje James Mangold, który nakręcił m. in. "Logana - Wolverine'a" czy nową wersję "15:10 do Yumy". Scenarzystą ma być Simon Kinberg.
 
· Urthona dnia 25 maj 2018 19:27:31 · Drukuj
Nowy mandaloriański odcinek "Forces of Destiny"
 
FilmyDzisiaj na youtube'owym kanale Disneya zadebiutowało kilka nowych odcinków "Forces of Destiny", w tym "Art History", którego bohaterami są Sabine i Tristan.
Temat na forum
 
· Urthona dnia 04 maj 2018 19:44:45 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2018
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 9,205,298 unikalne wizyty