Kolekcja Star Wars Komiksów: Rycerze Starej Republiki [3] będzie wydana już dziś
Skiercon rozpocznie się w Skierniewicach za 9 dni
Star Wars Legendy. Yaviński artefakt zostanie wydany za 14 dni
Kolekcja Star Wars Komiksów: Rycerze Starej Republiki [4] będzie wydana za za 14 dni
Raport z działalności - Maj 2018
 
Strona & Społeczność- Jednej rzeczy związanej z Wojnami Mandaloriańskimi nigdy nie rozumiałem - naciskał. - Czemu je wywołaliście? Czemu, po dziesięcioleciach pokoju, nagle zdecydowaliście się na zaatakowanie Republiki?
- To był pomysł Mandalore`a.
Revan wiedział, że Canderous nie miał na myśli pierwotnego przywódcy swojego ludu. Przez setki lat każdy kolejny wódz klanów Mandalorian przyjmował imię tego pierwszego jako tytuł, w ten sposób jednocześnie oddając cześć swojemu kulturalnemu dziedzictwu i podkreślając swój autorytet. Żeby można było odróżnić kolejnych władców, każdy wybierał przydomek, który miał zdefiniować jego rządy. Byli więc Mandalore Zdobywca i Mandalore Nieposkromiony. Ostatni władca nazwał się Mandalore’em Ostatecznym.
- Mandalore uważał, że Republika jest słaba - kontynuował Canderous. - Podatna na atak. Wezwał wojowników klanów, a my podążyliśmy za nim na wyprawę, która miała być naszym największym podbojem.
Jedi nie zamierzał nawet pytać, czy Canderous albo którykolwiek z innych wojowników się zawahał. Kiedy Mandalore wzywał, klany odpowiadały. Oczywiście zdarzały się walki i potyczki między potencjalnymi następcami Mandalore’a, kiedy poprzedni poległ, ale kiedy już podjęto decyzję, nie było mowy o nieposłuszeństwie.

O "pozycji Mandalore`a", The Old Republic: RevanMinął maj, tradycyjnie więc, raport!

W tym miesiącu galeria wzbogaciła się o sześć prac - trzy od Dhadral, dwie od Mahiyany i jedną od Larwy.

Dodatkowo dział z fanfikami wzbogacił się o dwa nowe opowiadania. Pierwsze z nich to Wypijmy za błędy autorstwa Arakh Ha`ana, a drugie to Lodowa Kometa autorstwa Dhadral.

Do tego w Innych Dziełach pojawiły się dwie czaszki Mythosaura, narysowane pisakiem 3D przez Mahiyanę.

A jakby komuś było mało tekstów to napisaliśmy jeszcze relację z 10tych urodzin Krakowskiego Fandomu!


Tes Vevec: Twoja historia jest warta tyle co łajno Banthy. Yaga Auchs jest teraz Mandalorem.
Hondo Karr: Słyszałem. Zatrzymuje wszystkich na planecie, z dala od konfliktów. Odbudowa. Nie Ciebie, rzecz jasna...

Hondo i Tes o Auchsie, Dziedzictwo 41: Koniec łotraTemat na forum
 
· Mahiyana dnia 01 czerwiec 2018 10:49:03 · Drukuj
Spin-off o Bobie ma już reżysera
 
FilmyJak się okazuje, plotki o spin-offie dotyczącym Boby Fetta zaczynają powoli przekształcać się w rzeczywistość. Otóż okazuje się, iż film wyreżyseruje James Mangold, który nakręcił m. in. "Logana - Wolverine'a" czy nową wersję "15:10 do Yumy". Scenarzystą ma być Simon Kinberg.
 
· Urthona dnia 25 maj 2018 19:27:31 · Drukuj
Nowy mandaloriański odcinek "Forces of Destiny"
 
FilmyDzisiaj na youtube'owym kanale Disneya zadebiutowało kilka nowych odcinków "Forces of Destiny", w tym "Art History", którego bohaterami są Sabine i Tristan.
Temat na forum
 
· Urthona dnia 04 maj 2018 19:44:45 · Drukuj
Raport z działalności - Kwiecień 2018
 
Strona & SpołecznośćZa nim znajdowała się opancerzona kobieta. Była ona mniejsza i szczuplejsza niż inni wojownicy. Przednia płytka jej hełmu była biała a jego wygląd był łagodniejszy i mniej kanciasty. Ale jej sprawny chód i czujny wzrok nie pozostawiały wątpliwości, że jest ona równie zabójcza jak wszyscy inni - a zapewne nawet bardziej.

O Bo, The Clone Wars: Shadow ConspiracyMinął kwiecień, tradycyjnie więc, raport! Żyjemy przygotowaniami do Pyrkonu, więc dość skromny :)

W tym miesiącu galeria wzbogaciła się o dwie prace - jedną od She`hn i jedną od Mahiyany.

Dodatkowo po przerwie powrócił Wizjer Manda'Yaim!

Demagol: Jesteś tu mile widziana, droga kobieto. Mam nieskończenie wiele teorii na temat zdolności Jedi. Ale sami Jedi mi się kończą. Pójdziesz ze mną, dobrze?
Squint: Demagolu, czekaj! Zostaw ją. Ja pójdę.
Demagol: Squint, wiesz, że jesteś moim ulubieńcem. Ale to byłoby wobec niej nieuprzejme.
Squint: Weź mnie. Nalegam. Muszę mieć jakieś zdolności, których jeszcze nie odkryłeś.

"Doktor" Demagol, Rycerze Starej Republiki: FlashpointTemat na forum
 
· Mahiyana dnia 01 maj 2018 12:59:52 · Drukuj
Wizjer Manda'Yaim #6
 
Okiem Manda`Yaim W tym miesiącu nasz Wizjer Manda'Yaim dzielnie reprezentują Merel,Nedz, Arneun oraz Arakh! Napisali oni teksty na temat rzeczy, bez których nie ruszają się z pryczy. Zapraszamy do lektury!

Merel:
Podstawowym ekwipunkiem każdego wojownika są jego umiejętności i zapał do walki. Fajnie mieć granatnik w plecaku Z-6 czy rakietnicę na przedramieniu, działko obrotowe, ciężki karabin, karabinek szturmowy, ostrze czy zwykły blaster. Jednakże jeżeli ktoś posługuje się tym nieumiejętnie na zasadzie "więcej sprzętu niż talentu" albo co gorsza, boi się użyć sprzętu to niestety ale wojownik z krwi i kości jest w stanie bez większego problemu zgładzić go gołymi rękami. Dlatego podstawą sprzętu wojownika jest on sam. Jego siła, odwaga, determinacja i co ważniejsze umiejętność bojowa

Nedz:
Bez czego nie ruszać się z pryczy?
- No jak to bez czego bez broni, a już szczególnie bez blastera lub pistoletu blasterowego, który zawsze powinien mieć każdy vode pod ręką, by w razie czego mieć się czym bronić nawet jeśli znaczy to, że trzeba zasypiać ze świadomością, że masz pod głową naładowany pistolet blasterowy jeszcze lepiej jest kiedy nie masz bladego pojęcia czy go zabezpieczyłeś czy też nie. No, ale wracając do tematu nóż też jest bardzo przydatny choćby po to by zrobić/ upolować śniadanie no i też nie potrzebuje amunicji, a karwasze jeśli posiadają miotacz ognia lub wyrzutnie strzałek też się przydadzą, ale najważniejszą rzeczą jest w sumie kubeł sprawdza się jako broń no przynajmniej na chwilę raczej nie każdy wróg będzie się spodziewał kawałka żelastwa, którym w niego rzucasz no i jest to w końcu coś co daje świadomość tego, że jesteś mando czego chcieć więcej?

Arakh:
Uzbrojenie podstawowe? Dla Mandalorianina gotowego do walki z przeciwnikiem wyposażonym w broń świetlną naturalnym wyborem wydaje się być miotacz, jednak nie może być to byle jaki strzelak. Zwinny użytkownik miecza raz za razem odbije strzały i sprawnym machnięciem odbierze głowę przeciwnikowi (tak, wciąż zbyt mało Mando nosi ochraniacze szyi)... Rozwiązaniem jest albo broń wielolufowa, albo na tyle sprawne posługiwanie się blasterem, by zasypać wroga gradem pocisków nie do odbicia. U boku Arakha spoczywa wierny, wciąż ulepszany miotacz; jednolufowy, więc sprawność jego posługiwaniem się musi gonić ulepszenia mechaniczne, jeśli Mando ma (całkiem dosłownie) zachować głowę na karku. Szybkostrzelność i... Precyzja - to w przypadku walki z innymi wielkimi wrogami Mandalorian - innymi Mandalorianami. Trafienie między płyty zbroi nie jest łatwe, ale czasem to jedyne wyjście, by uratować skórę... Walka skryta, walka w ścisku - czasem trudno jest niezauważenie sięgnąć po broń. Tu przydają się sprzęty na karwaszach (zgodnie z zaleceniami - niezbyt ich dużo, ale jak są, to bardzo skuteczne - np. ostry wibronóż) oraz czasem krótki, noszony w pochwie przy pasie beskad. Posiada on również zalety typowo pozabitewne - np. umożliwienie oprawienia gadziny przy ognisku lub - po wbiciu go w stół lub w ścianę/opracie nad głową oponenta - zmuszenie przeciwnika do przyjęcia postawy zgodnej z życzeniem Mandalorianina. Podsumowując - przy pasie co najmniej jeden miotacz, beskad - duża wartość dodana, karwasze wyposażone racjonalnie acz śmiertelnie użytecznie. To plan minimum. Plan maksimum - wibrowłócznia, miotacz ognia, strzykawa z określonym serum... Ale to już temat na inny Wizjer.

Arneun:
- Czy jest jakaś broń którą nosisz ze sobą zawsze? - spytałem się Innady po którymś treningu
- Tak, jak już się zorientowałeś dużo czasu na misjach spędzamy bez pancerza. Inni Mando lubią błyszczeć, ja wolę subtelne misje i podobne podejście. Na przykład te rękawy - wskazała na coś co wyglądało jak paski materiału owinięte na całej długości przedramion, złączyła ręce i już po chwili w jej rękach widziałem dwa cienkie wibroostrza, właściwie bez rękojeści, ale zauważyłem, że trzyma je w dłoniach bardzo pewnie - uszyte specjalnie tak, żeby nie było ich widać, były całkiem wygodne i dało się na nie założyć pancerz. No i mieszczą się tam trzy pary takich cudeniek, więc można nimi rzucać.
Schowanie ostrzy zajęło jej dłuższą chwilę, kieszenie były przystosowane do szybkiego wyciągania, włożenie ich z powrotem nie było priorytetem.
 - Mają jeszcze w sobie jedną niespodziankę - wskazała na metalowe obręcze, które sięgały prawie do nadgarstka i zaczęła odwijać z nich cieniutką nić - ulubiona zabawka niektórych zabójców, ja trzymam raczej na wszelki wypadek, ale zdziwiłbyś się jak wiele pancerzy nie ma przed nimi żadnej ochrony - sprawnie nawinęła garotę z powrotem na obręcz, po czym wskazała na uda - podobny pasek, dłuższe wibronoże, mają normalną rękojeść - I niewielki ładunek wybuchowy - wskazała na dwa niewielkie wybrzuszenia na zewnętrznej stronie każdego uda - buty - to już standard - jak wiesz mam trzy pary “wyjściowych” - każda sztuka ma w swojej cholewie kaburę na zapasowy blaster. Na torsie, ale to już nie zawsze, bo tego nie da się już nosić z pancerzem, zwykle zabieram składaną elektropałkę. Oprócz tego standardowy pas, trzymający granaty, kabury na blastery, racje żywnościowe. Ale pas nie zawsze warto zabierać. Co przypomina mi o ważnej rzeczy - musimy pomyśleć o podobnym arsenaliku dla ciebie. Irytuje mnie to, jak bardzo ufasz swoim pistoletom. Nie wszędzie będziesz mógł je zabrać.

Temat na forum
 
· Mahiyana dnia 30 kwiecień 2018 07:38:51 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 8,747,212 unikalne wizyty