24. tom Kolekcja Star Wars: Wojny Klonów 5 ukaże się za 3 dni
25. tom Kolekcja Star Wars: Wojny Klonów 6 ukaże się za 17 dni
26. tom Kolekcja Star Wars: Wojny Klonów 7 ukaże się za 31 dni
Nowa seria komiksów z Jango i Bobą Fettami
 
Komiksy25. sierpnia ukaże się pierwszy z czterech zeszytów komiksu "Blood Ties - A Tale of Jango and Boba Fett", ze scenariuszem Toma Taylora i rysunkami Chrisa Scalfa.

Niedługo przed wybuchem Wojen Klonów, hrabia Dooku wysyła Jango na misję, która odmieni życie jego syna 20 lat później. Ale teraz Jango i Boba o tym nie wiedzą, a poza tym mają inne problemy, czyli walkę z potworami i złymi ludźmi!

Komiks liczył będzie 40 stron. 
· Urthona dnia 14 maj 2010 08:55:57· 0 komentarzy · 4794 czytań · Drukuj
Początki "Slave I" - statku Boby Fetta
 
FilmyZ okazji 30 rocznicy "Imperium Kontratakuje" na stronie oficjalnej ukazał się artykuł dotyczący historii statku Boby Fetta, Slave I. Oto jego fragmenty:

Zainspirowany talerzem satelity i częściami zamiennymi do Porsche, statek, którym poruszał się Boba Fett stał się jednym z najbardziej charakterystycznych projektów jakie pojawiły się w Star Wars.

Niewiele wiadomo o pochodzeniu Slave'a w świecie Gwiezdnych Wojen, natomiast wiadomo o tym jak powstawał w realnym świecie. Zaprojektował go Nilo Rodis-Jamero z Industrial Light and Magic, a zbudowali Lorne Peterson i Ease Owyeung. Wbrew krążącemu uparcie wśród fanów mitowi, wzorem nie był kształt lampy ulicznej. Dodatkowymi ciekawostkami są:

- jego niezwykły, pionowy lot zmieniał się podczas produkcji
- w pewnym momencie jego załogę stanowili Ugnaughci (rasa świniopodobnych istot widzianych np. w Mieście w Chmurach).

Więcej możecie przeczytać (w języku angielskim) w tym miejscu.


 
· Urthona dnia 09 maj 2010 21:40:16 · Drukuj
Sluis Van
 
Wieści ze ŚwiataNajpierw mały cytat z Ossusa: Sluis Van (w skrócie Sluis lub SV, do roku 1998 - MCRC Eagle) to założona w 1997 roku polska strona internetowa poświęcona jednostkom kosmicznym ze świata Gwiezdnych wojen oraz związanej z nimi technice. Prowadzi ją N'Loriel, wspierany w zakresie materiałowym przez licznych regularnych i nieregularnych współpracowników.
Po tym wprowadzeniu, przechodząc do rzeczy: od jakiegoś czasu pojawiają się na łamach SV opisy statków bezpośrednio dotyczących Mandalorian. I tak, z najnowszych są to: Pancernik Keldabe oraz myśliwce Dunelizard i Kimogila, oba będące swego rodzaju wersjami rozwojowymi Scyk'a który na łamach SV jest już opisany od jakiegoś czasu.
Poza wymienionymi warto zainteresować się także takimi starszymi hasłami jak Droid Bojowy Bazyliszek, Okręt wiezienny typu Lictor, Starviper lub Ścigacz policyjny Pursuer
Warto zajrzeć taże do opisów Patrolowca typu Firespray, no i oczywiście najsławniejsze jednostki z tej kategorii: Slave I.
Jak przystało na Sluis Van, wszystkie opisy są najwyższej jakości, nie pozostaje mi więc nic innego jak gorąco polecić osobą niebywającym tam, by się w to przebogate źródło wiedzy zagłębiły.
 
· X-Yuri dnia 06 maj 2010 16:02:59 · Drukuj
Zapowiedź dwóch figurek związanych z Mandalorianami
 
GadżetyW sierpniu na półki sklepów z zabawkami za oceanem trafi zestaw figurek związanych z zakończonym właśnie serialem The Clone Wars.

Będą to m. in. Pre Vizsla oraz Mando Guard, których zdjęcia przedstawiamy poniżej. Oprócz nich znajdą się tam także Aurra Sing, Obi-Wan Kenobi, hrabia Dooku, Yoda i kilka innych. 
· Urthona dnia 02 maj 2010 16:03:42 · Drukuj
Nowe biografie postacii z TOR
 
GryNa stronie The Old Republic pojawiły się 3 nowe biografie, z których jedna jest bezpośrednio powiązana z tematyką naszej strony, mianowicie - Mand`alor.

Mandalore to po trochu generał, po trochu król, a po trochu watażka. Nie jest to tytuł dziedziczny - czasami mogą upłynąć stulecia a Mandalorianie pozostawaliby bez przywódcy.

Kiedy jeden z nich ma wizję przyszłości w jaką ma podążać jego rasa, i siłę do zdobycia tytułu, wszystkie klany muszą się podporządkować lub walczyć przeciwko niemu.

We wczesnych latach wojny, Imperium poparło marionetkowego Mandalore'a, zwanego Mandalorem Mniejszym, który zjednoczył klany zanim został pokonany podczas blokady Drogi Hydiańskiej. Aby przywrócić swój autorytet i dać nową energię klanom, Mandalore Mniejszy zorganizował Wielkie Łowy - ogólnogalaktyczny turniej, w którym oprócz sławy, zwycięzca miał wyzwać go na pojedynek, zabić i przejąć tytuł.

Nowy Mandalore, Artus, który wygrał zawody, pomału skonsolidował swoją władzę, dusząc w zarodku bunt tych, którzy uważali, że należy iść drogą Mandalore'a Kontynuatora i poprzeć Republikę. Dziś jego pozycja jest nie do podważenia, a Mandalorianie pozostają dobrze opłacanymi sojusznikami Imperium.

Temat na forum.
 
· X-Yuri dnia 30 kwiecień 2010 20:59:12 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2018
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 9,637,801 unikalne wizyty