Premiera SWK 11/2010, Premiera 4 tomu RSR, zapowiedż SWK 12/2010,
 
Komiksy
W dniu dzisiejszym do kiosków w całym kraju trafił jedenasty już w tym roku numer magazynu Star Wars Komiks. Za 5.99zł dostajemy magazyn z trzema komiksami:
ŚMIERĆ KAPITANA TARPALSA Jar Jar Binks to najbardziej znany przedstawiciel ziemno-wodnej rasy Gungan, zamieszkującej planetę Naboo. W filmie Mroczne Widmo Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi spotykają go nad brzegiem wody, a przy tym dowiadują się, że został wygnany ze swojej społeczności. Komiks przedstawia wydarzenia poprzedzające owo spotkanie.
BRATERSTWO BRONI Bitwa o Kamino rozegrała się dwa miesiące po wybuchu wojen klonów. Dzięki informacjom, które zdobyli Quinlan Vos (działający jako szpieg o pseudonimie Korto) oraz Aayla Secura, strona republikańska znała plany ataku Separatystów. Ponieważ Kaminoanie klonowali żołnierzy dla Republiki, obrona planety mogła zdecydować o losach całej wojny, o czym doskonale wiedzieli Obi-Wan i Anakin Skywalker.
DZIEDZICTWO JANGA Główną bohaterką drugiego komiksu poświęconego bitwie o Kamino jest Shaak Ti, Torgutanka, znana z filmu Atak klonów członkini Rady Jedi. Kluczową rolę w opowieści odgrywają klony ARC, elitarny wariant żołnierzy klonów. Żołnierze ci, choć stosunkowo nieliczni, wywarli później duży wpływ na przebieg zmagań na różnych frontach.

Nietrudno się domyślić, że najbardziej związana z tematyką naszej strony jest ostatnia historia, wprowadzająca do uniwersum SW klony ARC.

Mniej świeżą informacją z kolei jest wydanie przez Egmont czwartego tomu Rycerzy Starej Republiki. Zatytułowany jest on Zaślepieni nienawiścią, Rycerze cierpienia, ma 144 strony a jego cena okładkowa wynosi 39 zł, do sprzedaży trafił 8go listopada.
Krótki opis zawartości:
Uciekający padawan Zayne Carrick – fałszywie oskarżony o zabójstwo innych uczniów Jedi – nigdy nie miał szczęścia.
Bogaty przemysłowiec, chcący umocnić pozycję ojczystej planety, zleca skonstruowanie broni, która zagraża bezpieczeństwu całej Republiki... Kluczową rolę w projekcie odgrywa przyjaciel Zayne'a, szalony geniusz Camper!
Gdy na Taris napadają wojowniczy Mandalorianie, Zayne wraca, by pomóc w obronie planety, lecz zostaje oskarżony o doprowadzenie do inwazji. Co gorsza, staje się sojusznikiem pewnej Jedi, której bardziej zależy na jego śmierci niż na ratowaniu planety.
Na domiar złego jedyna dziewczyna, z którą Zayne'a kiedykolwiek coś łączyło, wierzy oficjalnej propagandzie i uważa go za mordercę. Chce go zabić, by pomścić śmierć swojego brata!

Przykładowe strony:


Ostatnimi ciekawymi informacjami jest przypomnienie, że:
Za prawie okrągły miesiąc, dokładnie 17 grudnia do sprzedaży trafi kolejny numer magazynu Star Wars Komiks, na którego okładkę zawita nie kto inny jak Boba Fett. Zaś w środku znajdziemy historię Boba Fett: Z Odzysku.
Z kolei w tak zwanym 'międzyczasie' do sprzedaży trafi 5 tom serii Rycerze Starej Republiki, czyli Wektor, tom 1. Dla niewiedzących: Wektor to tak zwany crossover, jedna historią dziejąca się w kilku seriach komiksowych, w tym przypadku były to 4 numery Serii RSR, 2 Zeszyty Mrocznych czasów, 2 zeszyty Rebelliona, i 4 zeszyty Dziedzictwa. Wektor Tom 1 zawiera historię z RST oraz Mrocznych Czasów. Na chwilę obecną pewne wątpliwości budzi data wydania komiksu, zapowiedź na stronie egmontu podaje że będzie to 29 Listopada, podczas gdy Empik.com podaje datę 6 grudnia. Pewna jest natomiast cena: okładkowa wyniesie standardowe 39 złotych.
Niestety wraz z Wektorem zakończy się wspaniała koniunktura na wydawanie Rycerzy Starej Republiki, wydawnictwo wróci do wydawania komiksów naprzemiennie. Kolejnego tomu RSR można się więc spodziewać najszybciej w czerwcu 2011. (Luty - Wektor 2, Kwiecień - Dziedzictwo)

O zapowiedziach wydawnictwa Egmont można porozmawiać w tym temacie..
 
· X-Yuri dnia 18 listopada 2010 08:50:55 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 19,658,586 unikalne wizyty