Wojny Klonów Drużyna Theta część 1
 
"Tu Admirał Petrach za dwie minuty wyskoczymy znad świetlnej, maszynownia rozpocząć odliczanie. Nawigator, obrać kurs na orbitę planety. Wieże turbolaserowe, po wykonaniu skoku dokonać kalibracji na wyznaczone cele. Oddziały desantowe, udać się na wyznaczone stanowiska. Szacowany czas do inwazji 12 minut."


Geonosis, 10 minut do desantu, pokład startowy niszczyciela klasy Venator "Nieustraszony", Pierwszy dzień Wojen klonów.


Bal kote, darasuum kote,
Jorso'ran kando a tome.
Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an.

W hangarze było zamieszanie, żołnierze i komandosi biegali w różnych kierunkach. Każdy miał swoje zadanie do wykonania. Przy biurku oficera stało czterech komandosów i dwudziestu zwykłych żołnierzy. Wszyscy uważnie studiowali mapę stref lądowania, komandosi oprócz znalezienia przywódców separatystów mieli dodatkowe zadanie: zebrać jak najwięcej danych odnośnie armii robotów. Po odebraniu wytycznych jeden z komandosów zaczął kreślić palcem kółka w powietrzu dając znak "rozejść się". Wszyscy pobiegli do swoich maszyn, została tylko czwórka komandosów.
- To jest dzień na który czekaliśmy. Dzień dla którego tyle ćwiczyliśmy. Pokażemy im pazury, niech wiedzą, że z nami się nie zaczyna.- Sull spojrzał na swoich braci.- Wróćmy razem z tej bitwy.
- Nikogo nie zostawiamy- odezwał się Spar
- Kubły na głowy vode. Do zobaczenia na dole.
Po założeniu i uszczelnieniu hełmów wszyscy rozbiegli się do maszyn w których czekali na nich żołnierze.
Grodzie pokładowe zaczęły otwierać się z łoskotem, kanonierki LAAT zasłoniły luki desantowe. Piloci uruchomili silniki, rozległo się charakterystyczne i przyjemne dla uszu buczenie oraz lekkie drganie. Niner spojrzał na innych klonów gestem ręki polecił aby każdy jeszcze raz sprawdził czy ma komplet amunicji i czy broń jest aby na pewno sprawna. Pilot przez system nagłośnienia podał komunikat jego pasażerom "Witam na pokładzie kanonierki republikańskiej, lecimy w sam środek dupy, na Geonosis, za ten lot otrzymacie sto punktów na karcie stałego klienta przypominamy, że na pokładzie panuje całkowity zakaz palenia". Niner zaczął hihotać pod nosem. Chociaż ktoś chce rozładować gęstą atmosferę. Pilot nawiązał połączenie z działem kontroli lotów."Nieustraszony tu KR-36-00 zgłaszam gotowość bojową, proszę o pozwolenie na start."
"KR-36-00 Zrozumiałem, czekacie na resztę".
Wszyscy czekali zniecierpliwieni, aż reszta się ogarnie. Czas wydawało się jakby stanął w miejscu. To będzie najdłuższy dzień w życiu klonów. W końcu dział kontroli lotów odezwał się na kanale ogólnym.
"Do wszystkich jednostek, do wszystkich jednostek przygotować się. Artyleria.... Ognia!"
Rozległ się stłumiony huk. Cały pokład lekko zadrżał. Pilot obserwował przez iluminator efekty bombardowania orbitalnego.
"Do wszystkich jednostek, do wszystkich jednostek. DESANT, DESANT, DESANT!"
Piloci ruszyli w stronę otwartej przestrzeni kosmicznej, po wylocie z hangaru obrali kurs na Geonosis i uruchomili dopalacze. Po wejściu w atmosferę drzwi desantowe otworzyły się. Niner widział jak kanonierka mija brązowe iglice skalne i zanurza się w kanionie, w oddali widać było różne kotliny i kopuły statków dowodzenia. Z głośników rozległ się znajomy im głos pilota
"Trzymajcie się panowie robi się gorąco. Dowództwo, tu KR-36-00! SL gorąca, SL gorąca, jesteśmy pod ostrzałem".
Kanonierką zaczęło szarpać, a klonami rzucać na wszystkie strony. Jedna z błyskawic działka przeciwlotniczego rozerwała poszycie lewego skrzydła maszyny tuż nad kopułą z działonowym klonem, kilka sekund później uszkodzone skrzydło oderwało się wraz z bombardierem i roztrzaskało na dole w kanionie.
"MAYDAY! MAYDAY! Tu KR-36-00! Oberwaliśmy. Straciłem panowanie nad maszyną. Spadamy! 36-00 spada... 36-00 spada... 36-00 spada... 36-00...."
Maszyna zaczęła okręcać się wokół własnej osi. Niner widział jak grunt szybko się zbliża, nagle poczuł uderzenie. W oczach kilka razy zamigotało mu jaskrawe światło towarzyszące krzykom innych żołnierzy po czym nastała ciemność oraz błoga cisza.

Merel

 

Komentarze
 
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
 

Dodaj komentarz
 
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 6,779,865 unikalne wizyty